«

»

mar 21

Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16 latW dniach 13-15.03.15 w Oświęcimiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat. Doskonale wypadli w nich nasi zawodnicy. Gabriela Bernat zwyciężyła w wyścigach na 50 i 200 m stylem grzbietowym i uzyskała kwalifikacje na Europejskie Igrzyska Młodzieży w Baku (dawniej Mistrzostwa Europy Juniorów). To czwarty zawodnik Skarpy, który weźmie udział w tej wielkiej imprezie. Do dwóch złotych medali dołożyła Gabrysia jeszcze medal srebrny na 100m.
Wiktoria Czarnecka zdobyła srebrny medal na 50 m stylem motylkowym i brązowy na 100 m, ustanawiając przy tym dwa nowe rekordy klubu.
Największą niespodziankę sprawił Bartosz Małyska, który wystąpił dwukrotnie w finale A na 200 i 400 m stylem dowolnym. W wyścigu na 1500 kraulem nie dość, że zdobył srebrny medal to poprawił rekord klubu na tym dystansie.
Gratulacje dla zawodników i trenera Andrzeja Świtkowskiego

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat 2Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat 3  Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat 1